Jaki strój wybrać na wycieczkę w góry?

Wypad w góry może okazać się wspaniałym pomysłem, jednakże odpowiednio wcześnie trzeba się do niego przygotować. Jednym z podstawowych błędów amatorów pieszych wycieczek jest brak właściwego ubioru i obuwia. Natura jest bezwzględna – jeśli nie zabierzesz ze sobą stosownych akcesoriów, możesz ucierpieć.

Plecak – pakowny i niewielki

Plecak, który zabierzesz ze sobą w góry powinien być funkcjonalny i lekki. Po kilku godzinach marszu z ciężką torbą na plecach będziesz bardzo zmęczony. Właśnie dlatego konieczne jest zabranie ze sobą bagażu lekkiego z łatwym dostępem do wnętra. Kupuj plecaki przewiewne, nieprzemakalne, z dużą ilością kieszonek i regulacją długości pasków (paski powinny być szerokie, w przeciwnym razie będą wpinały się w ramiona).

Kurtki i pokrowce

Konieczne weź ze sobą nieprzemakalną, przeciwwiatrową kurtkę. Pogoda w górach bardzo szybko się zmienia. Przemoczony do suchej nitki możesz przemarznąć i szybko stracić siły. Dlatego noś w plecaku ciepły i lekki polar oraz kurtkę. Jeżeli nie masz wystarczającej ilości miejsca, na pewno przyda się pokrowiec – czyli nieprzemakalny materiał obszyty gumką.

Obuwie

Uniwersalnymi butami w górach są buty trekkingowe. W sklepach można jednak spotkać różnego rodzaju specjalistyczne obuwie przeznaczone do konkretnych sportów. Są to m.in. buty do nornic wal kingu, biegów terenowych, spacerów, wspinaczki itd. Oczywiście buty zimowe należą do osobnej kategorii. Pamiętaj, by zakupione obuwie odpowiednio zabezpieczało kostkę. Warto inwestować w buty przepuszczające powietrze, ale także szybko wysychające.

Spodnie

Spodnie powinny odpowiednio oddychać. Nigdy nie wychodź w góry w jeansach, które nie tylko nie przepuszczają powietrza, ale po zmoczeniu są ciężkie i bardzo niewygodne. O wiele lepszym wyjściem są zwykłe lekkie dresy lub legginsy. Można także kupić spodnie z membraną, jednakże nie nadają się one do długich wycieczek.

Gdzie kupić sportowe ubrania?

Ubrania używane w górach powinny być kupowane w sklepach z odzieżą sportową lub turystyczną. Po pierwsze – w takich punktach handlowych znajdują się produkty godnych polecenia marek specjalizujących się w zaopatrywaniu sportowców i ludzi aktywnych. Ponadto zwykłe sklepy nie mają zbyt dużego wyboru. Oferta sklepu hunt-fish.eu jest bardzo szeroka. Dzięki temu łatwiej o dobranie idealnego rozmiaru lub modelu obuwia lub innych akcesoriów, takich jak czapki, kurtki, skarpetki, rękawiczki, kamizelki, plecaki lub torby.

Zapoznaj się z ofertą na buty trekkingowe w sklepie HuntFish.