Czy warto inwestować w produkty do wyrobu własnych kosmetyków?

Moda na zdrowy tryb życia i świadome kupowanie to bardzo ważny trend we współczesnym marketingu. Firmy prześcigają się w produkcji wyrobów, które są ekologiczne, nie testowane na zwierzętach oraz nie są wysoko przetworzone. Tego rodzaju tendencje mocno oddziałują na branżę kosmetyczną. Ostatnim hitem stały się artykuły umożliwiające wyrób własnych kosmetyków.

Plusy i minusy domowych wyrobów

Własne kosmetyki z pewnością mają wiele zalet. Można do nich zaliczyć przede wszystkim możliwość kontrolowania składu wyrobu. Czasami poszukiwania odpowiednich środków pielęgnacyjnych to prawdziwe wyzwanie. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy cierpią z powodu alergii. Ten problem nie dotyka jednak wyłącznie ich. Wraz ze zwiększeniem świadomości o oddziaływaniu konkretnych składników na skórę, zmieniło się podejście do pielęgnacji. Teraz wiemy, że każdy ma inny typ naskórka i włosów – żeby dbać o nie w sposób prawidłowy konieczne jest zastosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Jeżeli produkujemy własne wyroby, w domowym zaciszu, wówczas możemy mieć pewność, że będą one właściwie skomponowane. Takiej pewności nie da nawet najlepsza drogeria. Warto także pamiętać o cenie. Wiele marek kosmetycznych zawyża wartość swoich produktów. W rezultacie klienci wydają pieniądze nie na pielęgnację, ale na etykietę. Domowe kosmetyki są tanie i skuteczne – przecież to oczywiste, że do własnych wyrobów nie dodasz niepotrzebnych zapychaczy. Skupisz się na zmieszaniu składników aktywnych, nawilżających i aromatów.

Oczywiście domowe kosmetyki mają także swoje wady. Można do nich zaliczyć m.in. ograniczoną ilość zapachów – jeśli nie jesteś wprawiony w wytwarzaniu tego rodzaju produktów musisz pamiętać o tym, że twoje preparaty będą pachnieć ładnie, ale nie bardzo egzotycznie.

Jak wytwarzać domowe kosmetyki?

Dla chętnego nie ma nic trudnego. Wytwarzanie kosmetyków w domowych warunkach nie jest bardzo trudne. Konieczne jest jednak posiadanie stosownych akcesoriów. Dzięki Internetowi można szybko wybrać odpowiednie narzędzia. Znajdziesz je m.in. w sklepie EcoFlores. Początkowo nie będziesz potrzebować dużej ilości gadżetów. Jeżeli jednak po kilku próbach spodoba ci się wykonywanie domowych kosmetyków, nie wahaj się dokupić pewnych gadżetów. Na początku domowe mydełka możesz przelewać do starych pojemników z dozownikiem. Jeżeli jednak twoja produkcja się rozszerzy i swoje kosmetyki będziesz oddawać np. w formie prezentów na rodziny, lepiej dokupić swoje butelki. Niektóre preparaty wymagają specjalnych pojemników. Ziołowe kosmetyki niekiedy należy trzymać w szklanej butelce z korkiem.

Nie wiesz nic o wyrabianiu kosmetyków i chcesz postawić pierwszy krok? Najpierw zaopatrz się w bazy kosmetyczne (np., mydlane lub pod maski do włosów). Tego rodzaju preparaty umożliwiają dodawanie dowolnych składników aromatycznych lub aktywnych – wystarczy je dobrze wymieszać (w odpowiednich proporcjach) i pierwszy domowy kosmetyk jest gotowy.

W przygotowaniu domowych kosmetyków pomogą Ci olejki eteryczne z EcoFlores.