Wszystko o mikrodermabrazji diamentowej

Zabiegi głębokiego oczyszczania skóry cieszą się coraz większą sympatią. O ile peeling chemiczny wciąż jeszcze pozostaje najczęściej stosowaną metodą, to już wkrótce może to ulec zmianie. Mikropeeling kontrolowany, nazywany też mikrodermabrazją diamentową, przedstawia bardzo dużo zalet, które doceniło już tysiące Polek.

Co to takiego?

Pod pojęciem mikrodermabrazji diamentowej należy rozumieć zabieg mechanicznego złuszczania naskórka. W tym celu stosowana jest specjalna aparatura zasysająca, wyposażona w głowicę ścierającą pokrytą mikroskopijnymi drobinkami diamentu (stąd właśnie wzięła się nazwa zabiegu).

Kto może przeprowadzić zabieg?

Jeszcze kilka lat temu zabieg mikropeelingu kontrolowanego mógł być wykonany w gabinecie dermatologicznym lub w klinice medycyny estetycznej. Obecnie mikrodermabrazję może przeprowadzić także wykwalifikowany kosmetolog, co znacząco wpłynęło na jego znaczne spopularyzowanie.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem nieinwazyjnym. Oznacza to, że skóra nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Specjaliści zalecają jednak ograniczenie kontaktu z czynnikami, które mogłyby podrażnić naskórek. Na kilka dni przed zabiegiem warto odłożyć na bok szorstką gąbkę. Warto też zaniechać depilacji owłosienia twarzy, bez względu na metodę, która jest stosowana. Znaczne podrażnienie może wywołać zarówno wosk, jak i chemiczne kremy depilujące i elektroliza. Specjaliści nie zalecają też korzystania z solarium.

Czy zabieg jest odpowiedni dla każdej osoby?

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, należy jednak wspomnieć, że istnieje kilka czynników, które mogą uniemożliwić jego przeprowadzenie. Należą do nich wszelkie zabiegi chirurgiczne, które były wykonywane w obrębie twarzy na dwa miesiące przed planowaną wizytą w gabinecie kosmetycznym. Czynnikiem uniemożliwiającym przeprowadzenie zabiegu będzie też trądzik, stany zapalne skóry (o podłożu wirusowym, bakteryjnym i grzybiczym), znamiona oraz zmiany nowotworowe.

Jakich efektów należy się spodziewać?

Proces złuszczania obumarłego naskórka stymuluje głębokie procesy regeneracyjne. Już po pierwszym zabiegu można zaobserwować znaczną poprawę kondycji skóry, która odzyskuje blask i elastyczność. Mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się zaskórników, wyrównuje koloryt, wygładza drobne zmarszczki, poprawia ukrwienie i uwrażliwia skórę na działanie substancji odżywczych.

Jak przebiega zabieg?

Pierwszym etapem zabiegu jest dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry. Następnie specjalista przeprowadzający mikropeeling wykonuje delikatny masaż twarzy, którego celem jest pobudzenie krążenia krwi. Złuszczanie naskórka jest wykonywane przy użyciu specjalistycznej aparatury zasysającej. Za sam proces ścierania odpowiedzialna jest głowica diamentowa, dobierana stosownie do indywidualnych uwarunkowań.

Zalecenia po zabiegu

Mikrodermabrazja nie wymaga okresu rekonwalescencji, zatem nie ma żadnych przeciwwskazań do natychmiastowego powrotu do normalnej aktywności. Należy jednak pamiętać, że przez 2 tygodnie warto unikać zbyt długiego kontaktu z promieniami słonecznymi.