Dieta detoksykacyjna, czyli zanim przystąpisz do odchudzania

Podjęłaś walkę z nadwagą, jednak mimo stosowania rzekomo niezawodnych diet kochanego ciałka wciąż nie ubywa? Wszystkiemu winne są toksyny, które wygodnie rozgościły się w Twoim organizmie. W takiej sytuacji warto rozpocząć dietę detoksykacyjną.

Podstawowym zadanie diet typu detoks jest gruntowne oczyszczenie organizmu. Odchudzanie nie jest w tym przypadku celem nadrzędnym, a jedynie bardzo przyjemnym efektem ubocznym. Mówimy tu zatem o podwójnej korzyści dla organizmu – pozbawiony toksyn będzie funkcjonował w sposób prawidłowy i w zgodzie z naturalnymi procesami fizjologicznymi, a dzięki redukcji tkanki tłuszczowej odczujesz znaczną poprawę samopoczucia.

Jakich rezultatów należy oczekiwać?

Jak wskazuje na to sama nazwa, dieta detoksykacyjna ma za zadanie usunąć wszelkie toksyny, które zalegają w organizmie. Nie jest to jednak jedyne działanie, odpowiednio skomponowany jadłospis pomoże też w pozbyciu się szkodliwego nadmiaru wody.

Efekt? Zdrowa, lśniąca skóra, mocne włosy i paznokcie. Toksyny wykazują też bardzo niekorzystny wpływ na prawidłowość procesów metabolicznych, zatem dieta typu detoks przyczyni się do redukcji tkanki tłuszczowej i doskonale przygotuje organizm do właściwej kuracji odchudzającej.

Dieta sokowa wykazuje wyjątkową skuteczność

W detoksykacji organizmu bardzo pomocna okazuje się dieta sokowa. Jej autorem jest profesor Tombak – jeden z najbardziej uznanych ekspertów w dziedzinie medycyny naturalnej. Metoda ta opiera się na 6-dniowej kuracji.

Każdy dzień należy rozpocząć od szklanki ciepłej wody z dodatkiem siarczanu magnezu. Związek ten ma za zadanie usunąć wszelkie toksyny, które zalegają w organizmie. Posiłki należy zastąpić mieszanką soków z cytrusów. Do jej przygotowania używamy 200 ml soku z cytryn, 900 ml soku pomarańczowego i 900 ml soku grejpfrutowego. Do powstałej mikstury dodajemy 2 litry wody mineralnej. Pamiętaj, do przygotowania mieszanki należy używać wyłącznie świeżo wyciśniętych soków.

Przez pierwsze 3 dni sięgaj po sok co pół godziny (przewidziana dawka to 100 ml). W dniu 4 i 5 mieszankę cytrusową zastąp sokami z marchwi i jabłek. W 6 dniu do diety należy wprowadzić niezbyt obfite posiłki, składające się z kaszy, jaj oraz ryb.

Nie zapominaj, że każda dieta detoksykacyjna jest zalecana wyłącznie osobom zdrowym. Zanim przystąpisz do oczyszczania organizmu, obowiązkowo wykonaj badanie krwi i moczu w celu wykluczenia ewentualnych stanów chorobowych. Przed rozpoczęciem kuracji warto skonsultować się z profesjonalnym dietetykiem, który ustali indywidualne zalecenia.