Czy kryształki Swarovskiego są warte swojej ceny?

Już od ponad 120 lat kryształy Swarovskiego cieszą oko i są noszone przez tysiące kobiet na świecie. Co takiego jest w nich szczególnego, że są coraz bardziej popularne, a biżuteria wykonana z ich użyciem osiąga niejednokrotnie zawrotne ceny?

Co wato wiedzieć?

W sieci nie brakuje firm sprzedających biżuterię z kryształkami Swarovskiego lub pojedyncze kryształy na sztuki. Niemniej są to tylko pośrednicy. Warto korzystać z ofert wyłącznie tych sprzedawców, którzy sprowadzają kryształy od ich właściwego producenta.

Na stronie sklepów z biżuterią widnieje znaczek „®” informujący, o znaku zastrzeżonym kryształów Swarovskiego, przy poszczególnych zaś ofertach klient może dowiedzieć się, że kryształy w rzeczywistości pochodzą od producenta Swarovski AG, Triesen. To potwierdzenie ich autentyczności.

Firma Swarovski posiada wieloletnią tradycję w produkcji elementów biżuteryjnych. Została założona już w XIX wieku, dokładnie w 1895 roku przez Daniela Swarovskiego, od nazwiska którego wzięła się jej nazwa. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne, z siedzibą w Austrii, dla którego głównym przedmiotem działalności jest produkcja wyrobów wykonanych ze szkła ołowiowego. Owe szkło nazywane jest również szkłem kryształowym lub po prostu kryształem. Nie należy jednak mylić go z naturalnymi kryształami.

Czy warto inwestować w kryształki Swarovskiego?

Kupując biżuterię lub elementy do produkcji biżuterii warto zastanowić się, czy lepiej kupić kryształki Swarovskiego, czy może zastąpić je innymi produktami, choćby cyrkoniami? Oba kamienie są syntetyczne i dla niektórych osób wyglądają praktycznie tak samo, ale inaczej załamują światło, dlatego przy każdym ruchu osoby, która je zakłada, będą wyglądały zjawiskowo. Kryształy mogą być wycinane w różnej wielkości, a producent może im nadać pożądany przez odbiorcę kształt.

Najbardziej znane i popularne są drobinki kryształu, jakie wykorzystywane są w przemyśle jubilerskim. Kryształki te szlifuje się na autorskiej maszynie Swarovskiego, dzięki której można upodobnić szkło ołowiowe do prawdziwych diamentów. Wszystkie kąty są poddane precyzyjnej obróbce szlifierskiej, a kryształy zyskują dzięki temu idealny wygląd. Doskonale lśnią, przez co z powodzeniem mogą imitować prawdziwe kryształy górskie lub diamenty, a ich cena w porównaniu do tych kamieni jest zdecydowanie niższa. Znajdują one liczne zastosowania, nie tylko w przemyśle jubilerskim.