Modne obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe – jakie są najnowsze trendy?

Każda elegantka marzy o tym, by jej ślub i zaręczyny były absolutnie wyjątkowe. Oczywiście pod słowem „idealny” kryją się różne definicje, jedno jest jednak pewne. Biżuteria ślubna musi być przemyślanym zakupem. O wielu elementach wystroju lub garderoby można zapomnieć, ale nie o obrączkach i pierścionku zaręczynowym.

Najnowsze trendy ślubne w biżuterii

W ostatnim czasie pary młode coraz częściej decydują się na obrączki i pierścionki zaręczynowe z białego złota. Nic dziwnego – tego typu biżuteria niekiedy lepiej podkreśla urodę narzeczonej i narzeczonego. Białe złoto pasuje przede wszystkim chłodnym typom urody. Jeśli jesteś brunetką lub masz popielate włosy, tego typu biżuteria jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Bardzo modne jest w ostatnim czasie dodatkowe zdobienie obrączek ślubnych, np. za pomocą cyrkonii lub brylantów. Z dekorowaniem nie można jednak przesadzać. Zbyt ciężkie obrączki i kamienie nie są trendy. O wiele lepszym rozwiązaniem są subtelne zdobienia. Można być oryginalnym – to jest zawsze mile widziane. Lepiej jednak nie przesadzać i postawić na jeden rodzaj dekoracji.

Rodzaje złota – o czym należy pamiętać?

Tradycyjnym kolorem złota jest żółty. Tego typu barwa kojarzy się ze szlachetnością i dostojeństwem. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że obrączki w tym kolorze są nieco… nudne. Z drugiej jednak strony niektóre typy urody świetnie podkreśla ciepły odcień złota. Jest tak w przypadku blondynek o brzoskwiniowym odcieniu cery. Do takich kobiet o wiele lepiej pasuje złoto. Jeśli jednak żółć wydaje się nieco passé wówczas można wybrać biżuterię z białym kamieniem lub z odrobiną białego złota. W jaki sposób uzyskuje się inne kolory tego kruszcu? Czyste złoto jest żółte, można jednak dodawać do niego inne metale. Białe złoto otrzymuje się dzięki domieszkom niklu, cynku, srebra lub palladu. Kolor różowy pozyskiwany jest z kolei przez połączenie czystego złota oraz miedzi i cynku. Warto pamiętać o tym, że katalogi dostępne na stronach internetowych rozmaitych producentów powinny być jedynie wskazówką. Można samodzielnie kreować idealne obrączki ślubne. Własne pomysły to doskonały sposób na stworzenie niepowtarzalnego charakteru uroczystości. Dzięki swojej inwencji twórczej możesz mieć pewność, że u nikogo nie znajdziesz takiej samej obrączki lub pierścionka.