Jak kupować modne walizki podróżne?

Komfortowe podróżowanie to nie tylko wybór najlepszej klasy w samolocie czy w pociągu, ale również korzystanie z wygodnych walizek podróżnych. Powinny być lekkie, posiadać kółka i dać się łatwo prowadzić. Dzięki temu nawet ciężki bagaż nie będzie problemem podczas przemieszczania się na przykład po terminalu lotniska.

Walizki na kółkach

Na pewno, jeśli nie chcemy dźwigać naszych walizek i toreb po płycie lotniska lub w terminalu, albo chociażby po peronie kolejowym, powinniśmy zainwestować w walizki na kółkach. Walizka osadzona na dwóch kółkach może być prowadzona przy użyciu rączki, a podróżny musi pochylić swoją torbę, aby móc ciągnąć  ją za sobą. W przypadku walizek na czterech kółkach można je pchać przed sobą w pozycji pionowej lub ciągnąć za sobą. Jeśli zajdzie taka potrzeba, walizka może zostać pochylona tak samo jak ta wyposażona w dwa kółka, i ciągnięta dzięki wysuwanej rączce.

Po raz pierwszy walizki z kółkami zostały zastosowane w praktyce przez Bernarda D. Sadowa, który w 1970 roku zainspirowany tym, że pracownik obsługi lotniska przewoził bagaże turystów na wózku, skonstruował torbę wykorzystującą ten sam patent. Walizki wyprodukowane według jego pomysłu  miały cztery jednakowej wielkości kółka.

Z kolei w 17 lat po wynalazku Sadowa, Robert Plath, pilot zatrudniony w Northwest Airlines wymyślił walizkę ze stelażem i dwoma kółkami oraz z wysuwanym uchwytem, ułatwiającym jej ciągnięcie. Dziś większość walizek jest zaopatrzonych w tzw. trolley system.

Moda a funkcjonalność

W zależności od tego, z kim i jak podróżujesz oraz jakie masz potrzeby odnośnie do zabieranego na wyjazdy i wakacje bagażu, inny rozmiar walizki będzie dla nas odpowiedni. Miłośnicy mody powinni zainteresować się propozycji znanych firm produkujących walizki. Inspirowane stylem retro walizki Louis Vuitton są jedną z najbardziej charakterystycznych propozycji w rzeczonym asortymencie.

Dobrym pod względem funkcjonalnym i designerskim wyborem będą walizki wyprodukowane przez firmę Samsonite. Są to zwykle twarde, super lekkie walizki, eleganckie i piękne zarazem, które pomieszczą spokojnie wszystkie potrzebne dla nas rzeczy podczas wyjazdu na weekend czy na wakacje lub w podróż służbową.

W podróży będziemy wyglądać stylowo z walizkami na kółkach w fantazyjnych kolorach i wzorach. Dzięki temu szybko znajdziemy je na taśmie, podczas odbioru bagażu po przylocie do miejsca docelowego.