Jak odmłodzić biustonosz

Obowiązkowym elementem garderoby każdej kobiety jest biustonosz. Czasami zdarza się tak, że biustonosz jest jeszcze całkiem dobry, ale niektóre jego elementy wymagają lekkiego odświeżenia bądź naprawy. Podpowiadamy co zrobić, aby biustonosz zyskał drugie życie.

Wystające fiszbiny

Bardzo często fiszbiny, czyli druty, zaczynają „wychodzić” z biustonosza. Mogą nie tylko uwierać, ale również boleśnie ranić skórę. Wystarczy jednak nakleić na nie plasterek z opatrunkiem lub taśmę izolacyjną, aby problem zniknął. To jednak sposób doraźny, który sprawdzi się na przykład w pracy, kiedy drut nagle zacznie nas uwierać. Po powrocie do domu należy delikatnie wepchnąć go na swoje miejsce, a następnie zszyć powstałą dziurkę. Zaszyte miejsce trzeba pomalować bezbarwnym lakierem. Utrwali to miejsce zszycia i sprawi, że fiszbin nie wydostanie się ponownie.

Wypłowiały kolor

Kiedy biustonosz jest intensywnie użytkowany, może stracić swój doskonały kolor. Tyczy się to przede wszystkim białych biustonoszy, które błyskawicznie szarzeją. Aby je odświeżyć, wystarczy w misce z ciepłą wodą wymieszać sodę oczyszczoną, sól kuchenną oraz odrobinę proszku do prania. W takiej mieszance namaczamy bieliznę przez około dwadzieścia minut, a następnie pierzemy ręcznie. Podobny efekt uzyska się, sięgając po proszek do pieczenia.

Zmiana koloru

Jeśli biały biustonosz silnie zmienił kolor, lepszym rozwiązaniem jest nadanie mu koloru cielistego. Wystarczy zaparzyć kilka torebek czarnej herbaty. Kiedy napar wystygnie, moczymy w nim stanik przez kilka minut. Zaraz po wyjęciu będzie miał kolor brązowy. Kiedy jednak natychmiast go wypłuczemy, stanie się beżowy.

Pęknięte ramiączko

To częsty problem, który może przytrafić się każdej kobiecie. Zazwyczaj ramiączko można przyszyć. Kiedy jednak pęknie ono na przykład w pracy, trzeba poradzić sobie inaczej. Sprawdzi się nawet zwykły spinacz biurowy, który umieszczamy tak, aby gładka strona znajdowała się przy ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *