Czyste ubranie, czyli jak radzić sobie z plamami

Chyba każdej kobiecie zdarzyło się przynajmniej raz poplamić swoją ulubioną bluzkę czy spódnicę. Na szczęście z większością nawet uporczywych plam można sobie skutecznie poradzić. Poniżej przedstawiamy sposoby, które sprawią, że bluzka, spódnica, sukienka bądź spodnie odzyskają doskonały wygląd.

Fluid

Plamy z fluidu dotychczas były uważane za niemożliwe do usunięcia. Tymczasem wystarczy sięgnąć po zwykłą piankę do golenia, aby plama zniknęła.

Lody

Plamy z owocowych sorbetów uda się sprać wyłącznie zimną wodą. Te z klasycznych lodów wymagają już nieco większej interwencji. W spirytusie zwilżamy wacik, a następnie przecieramy nim plamę. Następnie ubranie dokładnie płuczemy w ciepłej wodzie.

Jagody

Plamy z jagód uchodzą za jedne z bardziej uporczywych. Jeśli plama jest świeża, należy zalać ją gorącą wodą. W przypadku plam już zaschniętych, sprawdza się zsiadłe mleko oraz kefir. Sięgnąć można również po sok z cytryny, który nie jest jednak dobrym wyborem w przypadku delikatnych tkanin.

Pot

Plamy z potu są szczególnie nieestetyczne. Na szczęście ich usunięcie nie jest wcale takie trudne. Wystarczy przygotować pastę z octu oraz sody oczyszczonej, zachowując proporcję 2:3. Nakładamy ją na zabrudzone miejsca, a następnie pozostawiamy na mniej więcej godzinę. Po tym czasie ubranie należy dokładnie uprać. Plamy powinny zniknąć.

Trawa

Plamy należy delikatnie przetrzeć wacikiem zwilżonym w spirytusie. Sięgnąć można również po wodę utlenioną. Następnie zamiast proszku używamy do prania zwykłego płynu do mycia naczyń.

Większość plam można naprawdę skutecznie usunąć. Zaprezentowane sposoby to jedynie wycinek tego, w jaki sposób można radzić sobie z rozmaitymi plamami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *