Idealne brwi = twarz perfekcyjna

Aby twarz prezentowała się naprawdę doskonale, zadbać należy nie tylko o świetnie wykonany makijaż czy dobre dobrany krem. Znaczenie ma także wygląd brwi. Ich kształt dobrać należy zawsze do kształtu twarzy. Wskazać można również kilka sposobów pielęgnacji brwi. Panie, które nie muszą oszczędzać mogą nawet zdecydować się na wsparcie specjalisty.

Kształt twarzy a kształt brwi

Posiadaczki twarzy o owalnym kształcie powinny postawić na brwi o linii prostej. Dzięki temu twarz zostanie optycznie skrócona, a opadające kąciki powiek nie będą niepotrzebnie podkreślone. Panie, których twarz ma kształt kwadratowy powinny zdecydować się na brwi z lekkim załamaniem. Dzięki temu ostre rysy twarz nieco złagodnieją, a cała twarz zyska na subtelności. Twarz trójkątna najlepiej prezentuje się z delikatnie zaokrąglonymi łukami brwiowymi. Dzięki nim spiczasty podbródek oraz szerokie czoło zostają efektywnie złagodzone. Twarz okrągła to brwi z wyraźnym załamaniem. W ten prosty sposób twarz zostanie optycznie zwężona. Czoło, które na ogół jest dość niskie, zostanie odrobinę wydłużone.

Trwały makijaż

świetnym sposobem na perfekcyjne brwi, jest wykonanie trwałego makijażu. Trzeba pamiętać, że może to zrobić jedynie profesjonalna kosmetyczna. Obecnie dostępne są dwie metody:

  • włoskowa;
  • mikroblanding

Metoda włoskowa to rysowanie włosków przy użyciu cieniutkich igieł. Grubość i długość włosków jest zawsze dobierana indywidualnie. Barwnik, który stosowany jest przy tym zabiegu, wprowadzany jest powoli pod skórę. Za taki zabieg zapłacić trzeba około tysiąca złotych. Mikroblanding to metoda, w przypadku której skóra nacinana jest za pomocą cienkiego piórka. Następnie pigment wprowadzany jest w wykonane nacięcia. Uzyskany efekt jest naprawdę bardzo naturalny. Ten zabieg kosztuje mniej – zapłacić należy za niego około siedemset złotch.

Inne zabiegi u kosmetyczki

Salony kosmetyczne oferują również takie zabiegi, jak:

  • regulacja brwi;
  • farbowanie przy użyciu henny;
  • rekonstrukcja brwi.

Wiele pań decyduje się na wykonywanie regulacji samodzielnie. Tymczasem mało która kobieta potrafi wykonać to prawidłowo. Efektem są brwi niedopasowane do kształtu twarzy. Kosmetyczna szybko nada brwiom kształt dobrany do owalu twarzy. Farbowanie henną to zabieg, który polecany jest dla kobiet o jasnych włoskach. Warunkiem wykonania tego zabiegu jest jednak odpowiednia gęstość brwi. Jakiekolwiek przerzedzenia oraz ubytki nie zapewnią dobrego efektu. Rekonstrukcja brwi wykonywana jest jedynie przez wybrane gabinety. W wybrane miejsca kosmetyczka przykleja pojedyncze włoski albo do skóry, albo do włosków, które pozostały w skórze. Koszt tego zabiegu to około sto złotych.

Ładne brwi zawsze dodają nam uroku. Dlatego nigdy nie należy podchodzić do nich lekceważąco. Warto brwi oddać w ręce specjalistki, mając pewność, że będą prezentowały się doskonale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *